פסיכומטרי - איך להירשם לבחינה

לפני שנתחיל חשוב להדגיש שההרשמה לבחינה אינה קשורה להרשמה לקורס ההכנה לפסיכומטרי. גם אם נרשמת לקורס אתה חייב להירשם באופן עצמאי לבחינה עצמה. לשם כך עומדות בפניך 2 אפשרויות:
- רכישת ערכת הרשמה, באחת מחנויות הספרים שאותה תשלח בדואר.
- הרשמה באתר האינטרנט של המרכז הארצי.

ערכת ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית

ניתן לרכוש את ערכת ההרשמה בכל אחת מחנויות הספרים (צומת ספרים, סטימצקי וכו'). מחירה הוא כ- 40 ש"ח. הערכה כוללת טפסי הרשמה, מעטפה בה תשלח את הטופס, דף נהלים וחוברת הדרכה בה תקבל מידע על מבנה הבחינה אופי הבחינה ואף שאלות לדוגמא. לאחר מילוי הטופס יש לשלם בבנק על דמי הבחינה ולשלוח את הטפסים עם חותמת הבנק במעטפה שהתקבלה עם הערכה.

כיצד למלא את טפסי ההרשמה

א - פרטים אישיים - מלאו את פרטיכם האישיים כמו שהם בתעודת הזהות. שימו לב שהכתובת עדכנית מאחר ולשם תקבלו את הזימון לבחינה ועוד הודעות מהמרכז הארצי.
ב - פרטים על הבחינה - בחלק זה בחרו מהו המועד שברצונכם לגשת אליו, איפה אתם מעדיפים לעשות את הבחינה ומהי שפת הבחינה. שימו לב שהשפה שבחרתם באמת קיימת באיזור שבחרתם (הכל מופיע על הטופס).
ג - לאן להעביר את הציון - הציון שלכם נשלח אוטומטית אל: אוניברסיטת תל אביב,האוניברסיטה העברית בירושלים,אוניברסיטת בן גוריון,אוניברסיטת בר-אילן והטכניון. באפשרותך לבחור מוסדות נוספים אליהם ישלח הציון. בדף הנהלים המצורף לערכת ההרשמה ישנה רשימה של מוסדות אקדמאים ומספרם, סמנו בטופס ההרשמה את המספר התואם של המוסדות הנוספים אליהם אתם רוצים שהציון ישלח.
ד - תשלום דמי הבחינה - עליכם לשלם בבנק את דמי הבחינה (לא יאוחר מהתאריך המצויין על גבי הטופס). שימו לב שהפקיד בבנק חתם במקום המיועד. שמרו את הקבלה למקרה שהטופס שלכם יעלם - אתם לא רוצים לשלם שוב.
ה - סטטיסטיקה - חלק זה מיועד לצורך איסוף נתונים סטטיסטיים למחקר ואין לא שום השפעה על ציון המועמד. אתם יכולים למלא אותו אבל זה לא חובה.

חשוב מאוד ! שילחו את הטופס במעטפה המיועדת לפחות שבוע לפני סיום ההרשמה.

הרשמה לפסיכומטרי באינטרנט

אין ספק שההרשמה דרך האינטרנט נוחה יותר וחוסכת המון זמן. ההרשמה מתבצעת באתר של "המרכז הארצי לבחינות והערכה".מילוי הפרטים באתר זהה לערכת ההרשמה והתשלום מתבצע אונליין, כך שאין צורך ללכת לבנק ולשלוח בדואר.

הרשמה מאוחרת לפסיכומטרי

פספסתם את המועד ההרשמה ? אפשר עדיין להירשם עד שבעה ימים לפני הבחינה. המחיר שאתם צריכים לשלם:
- מחיר ההרשמה המאוחרת הוא 150% מהמחיר הרגיל.
- בחירת איזור הבחינה מוגבלת (יכול להיות שהמקום המועדף עליכם כבר מלא)

קבלת זימון לבחינה

עם קבלת הטפסים במרכז הארצי ישלח אליך אישור על קבלת הטפסים. לאחר טיפול בטפסיך ישלח אליך זימון לבחינה בו פרטיך האישיים מקום הבחינה ומועד הבחינה. במקרים בהם התקבלו 2 זימונים, הזימון האחרון הוא התקף. חשוב מאוד לוודא שהפרטים מדוייקים ובמקרה של טעות יש ליצור קשר טלפוני עם המרכז הארצי לבחינות והערכה.

קבלת הציון

המרכז הארצי שולח את ציון הבחינה עד 45 ימים לאחר הבחינה. ניתן לראות את הציון גם באתר המרכז הארצי באמצעות מספר האסמכתא המתקבל בסוף הבחינה.הציון המתקבל הוא ציון כללי (בין 200 ל- 800) וציונים בכל אחד מהתחומים: ציון בכמותי, ציון במילולי וציון באנגלית.

 

מלאו את הפרטים והקורסים המובילים יחזרו אליכם עם כל ההנחות והמידע בחינם וללא התחייבות: