פסיכומטרי - איך להצליח בבחינה ?

מה עושים לפני הקורס

רגע לפני שהקורס מתחיל יש כמה דברים שכדאי לעשות שבסופו של דבר יתורגמו לנקודות בבחינה.

מילון פסיכומטרי - מדובר בחלק שרוב התלמידים לא אוהבים אבל מה לעשות המילים במילון הפסיכומטרי מלוות אותנו לאורך כל פרקי המילולי והאנגלית אז תתחילו לשנן.
ספר באנגלית - בסעיף הקודם דיברנו על אוצר המילים אבל לא פחות חשוב זה גם מהירות הקריאה, לכן בחרו לכם ספר מעניין שתוכלו להתחבר אליו ותרגילו את העיניים לקריאה באנגלית.
חלודה בכמותי - זה הזמן להיזכר בכל ההגדרות והמונחים ששכחנו מתקופת התיכון והיסודי. עדיף לעשות את זה עכשיו מאשר בזמן הקורס. חשוב לשים לב שאתם חוזרים רק על החומר הרלוונטי לבחינה הפסיכומטרית ולא גולשים מעבר.
הרשמה לבחינה - מסיבה לא ברורה רוב התלמידים נרשמים לבחינה ביום האחרון. דוחים, מתעצלים ולפעמים הם משלמים כפול בגלל הרשמה מאוחרת. עשו לעצמכם טובה ותרשמו בהקדם הרי אתם תעשו את זה בכל מקרה אז למה לא לסיים עם זה עכשיו.

מה עושים בזמן הקורס

דחיית שיעורים - זה לא בית ספר. לא מכינים את השיעורים כדי להראות למורה. בקורס מכינים את המטלות כדי לקבל את הידע והכלים כדי להתמודד עם הבחינה בהצלחה ולכן עדיף שנעשה את זה כמו שצריך ולא יום לפני השיעור. הדרך הטובה ביותר היא עם קבלת רשימת המטלות לתכנן תוכנית עבודה עד לשיעור הבא ולפרוס את שיעורי הבית כך שתהליך הלמידה יהיה יסודי ואפקטיבי.

עובדים בלי זמנים - חשוב מאוד שבמהלך הקורס המטלות יבוצעו ללא זמנים. כאשר תלמיד פותר תרגיל בלחץ של זמן הוא מיישם את דרך הפתרון ולא מקדיש זמן כדי להבין את הבעייה ולכן העבודה היא פחות יסודית. תמיד תזכרו שבתירגול יותר חשובה האיכות מאשר הכמות.כמובן שבשלב מתקדם לאחר שקיבלנו את כל הידע והכלים והפנמנו, אחרי עבודה יסודית, יתחיל השלב בו מתרגלים עם זמנים כדי להתרגל לתחושת הלחץ שבזמן המבחן.

תמיד יש מה לעשות - לחרוצים שבינינו שמסיימים את רשימת המטלות ביום קבלתן זה לא מסתיים כאן ! יש עוד 2 דברים שתמיד צריכים לשבת על המדף - עבודה שוטפת שזה כולל מילון עברית, מילון אנגלית וקריאה וחיזוקים שזה כולל רשימת נושאים שאנחנו פחות טובים בהם הדורשים חיזוקים.

טיפים לפרקים השונים

פרק כמותי
- שימו לב לשאלות הניתנות לפתרון ע"י הצבת תשובות. זה הרבה יותר פשוט, יותר קצר ותמיד נכון.
- במידה ואתם לא מצליחים לפתור את השאלה נסו לפסול תשובות שממש לא הגיוניות ובכך להגדיל את הסיכוי.
- שימו לב למסיחים ! תבדקו מה שאלו ! תמיד יש תשובות שמיועדות לאנשים שלא שמו לב לכל הפרטים.

פרק מילולי
- תרגלו חלוקת זמנים בפרק המילולי. מומלץ לעשות את חלק ההיגיון בסוף מאחר ולעיתים השאלות בחלק זה הן ארוכות יותר.
- בחלוקת הזמנים בפרק המילולי השאירו מספיק זמן לקטע הקריאה. השאלות בקטע הקריאה בדר"כ קלות ולכן עדיפות על שאלות בהן אתם מתקשים.
- בהשלמת משפטים וקטעי קריאה ניתן להסתמך על היגיון וידע כללי. אם בהשלמת המשפט אין היגיון ("התינוק נהג במכונית") ניתן לפסול את התשובה.

פרק אנגלית
- כמו בכל הפרקים השאלות הן בסדר קושי עולה ולכן בפרק האנגלית מומלץ לעבור נושא ברגע שהשאלה קשה מידיי ובכך להקדיש את עיקר הזמן לשאלות בהן סיכויי ההצלחה שלכם גבוהים יותר.
- לעבוד בשיטת האלימינציה - לפסול תשובות. כמו בכל הפרקים גם כאן זה מאוד עוזר במיוחד בשאלות הניסוח מחדש.
- לעבוד בשיטת הניחוש המושכל - בהשלמת משפטים ניתן למצוא בתשובות מילים עם צליל או כתיב דומה או מילים הפוכות כך שבדר"כ אחת מהן היא התשובה.
- תתחילו תמיד מהנושאים החזקים בהם סיכויי ההצלחה שלכם גבוהים יותר.

איך לעבור את הבחינה בהצלחה ?

- זיכרו ששאלה קשה שווה כמו שאלה קלה לכן נעדיף להתחיל עם הנושאים הקלים ולדלג על שאלות הקשות לנו.
- חשוב לסמן על מחברת הבחינה את התשובה שבחרנו כדי שנוכל לתקן אם טעינו בסימון.
- מומלץ לסמן על דף התשובות כל 5 שאלות ולא כל שאלה מאחר וזה גוזל המון זמן.
- מותר לכם ואף מומלץ לקשקש על מחברת הבחינה. לעיתים קו פשוט שמוסיפים לשאלה בגאומטריה פותר אותה מיידית.
- מומלץ להביא לבחינה בקבוק מים וחטיף אנרגיה קטן. לא להגזים בכמויות אתם לא הולכים לפתוח שולחן - אין לכם זמן לזה.
- תהיו מוכנים לקור וחום. אין לדעת איפה תשבו, ליד חלון, ליד מזגן (עדיף שלא) תהיו מוכנים לכל מצב.

 

מלאו את הפרטים והקורסים המובילים יחזרו אליכם עם כל ההנחות והמידע בחינם וללא התחייבות: