אוצר המילים בפסיכומטרי - איך לנצח את המילון

מילון הפסיכומטרי זוהי המטלה המייגעת ביותר בתהליך הלימוד לפסיכומטרי. הישיבה הממושכת, השינון הבלתי פוסק והייאוש מהכמות העצומה.טעות נפוצה של תלמידים היא לחשוב שכל המילון מסתכם בעצם ב- 4 שאלות אוצר מילים בתחילת הפרק המילולי - לא ! אוצר המילים מלווה אותנו כל פרק המילולי והוא יכוללהופיע בכל אחד מהנושאים. לכן חשוב להתייחס ללימוד המילים ברצינות ולהקפיד על התירגול באוצר המילים.

איך עושים את זה ?

1- בגלל הכמות הגדולה של מילים חשוב מאוד לפזר את המילון לאורך כל תקופת ההתכוננות ולא לשמור לרגע האחרון. תהליך למידת המילון צריך להיות הדרגתי ולאורך זמן. לאניתן לדחוס כמות כזו של מילים בזמן קצר.
2- התייחסו למילון הפסיכומטרי כמו לכל נושא בפרק הכמותי. תלמידים רבים מפחיתים בחשיבות אוצר המילים ומקדישים המון זמן לשיפוץ הפרק הכמותי כאשר שאלה באוצרהמילים שווה בדיוק כמו שאלה בפרק הכמותי. זכרו - אם אתם רוצים ציון טוב, אי אפשר לדלג על אוצר המילים.
3- אפשר לעשות את זה פחות משעמם - נסו ללמוד בזוגות או בקבוצות, בחנו אחד את השני, חשבו על אסוציאציות מצחיקות שיעזרו לכם ללמוד מילים קשות, שבו עם בני המשפחהואולי תגלו שזה יכול להיות אפילו נחמד.

טיפים נוספים ללימוד אוצר המילים

1- הרבה יותר קל ללמוד מילה ולזכור אותה אחרי שמחברים אותה למשפט ונותנים לה הקשר. אל תלמדו את המילים כרשימת קניות למכולת, זה יחזיק רק לשעה הקרובה. חברומשפטים, קישרו את המילה להקשר מסויים (אסוציאציה) וכך המילה "תשב" הרבה יותר טוב בזכרון.
2- שאלות אוצר המילים בבחינה הפסיכומטרית כמעט אף פעם לא דורשות מכם את משמעות המילה, הן תמיד ידרשו מכם את המילה הנרדפת או מילה שמשמעותה הפוכה. לכןלא מספיק לדעת את אוצר המילים רק "ליד" אלא נדרש מכם להגיע לרמה בה תוכלו להצביע על מילה נרדפת או מילה בעלת משמעות הפוכה.
3- בתרגול אוצר המילים שבספרים חשוב מאוד להשקיע מעבר לנדרש, כלומר גם אם בחרתם בתשובה הנכונה מבין הארבעה, בדקו שאתם יודעים את משמעות המילים האחרותוחפשו את המסיחים בשאלה. זכרו - עבודה יסודית מתורגמת לנקודות במבחן האמיתי.
4- לימוד המילים לאורך הקורס מתבצע כך שאתם תמיד חוזרים על המילים מההתחלה. לא ניתן ללמוד את האות א' בתחילת הקורס ולצפות ששלושה חודשים אחרי זה נזכור אתכל המילים. חזרו על כל המילים לאורך הקורס.

בקיצור:

- רוצים להצליח - תתייחסו למילים ברצינות.
- זה תהליך הדרגתי - פזרו את זה על כמה שיותר זמן
- אפשר לעשות את זה פחות משעמם ואולי אפילו מהנה.
- לא מומלץ לשנן - זה לא רשימת קניות.

קורסי אנגלית - כל מה שצריך לדעת על קורסי האנגלית

 

מלאו את הפרטים והקורסים המובילים יחזרו אליכם עם כל ההנחות והמידע בחינם וללא התחייבות: